Değerli Taş Bakım Tüyoları


Taşlar, doğanın yarattığı en dayanıklılıklar arasındadır. Küçük bir özenle, mücevherleriniz sonsuza dek güzel görünür. 

Mücevherlerinizi pırıl pırıl tutmak için, üzerindeki toz ve parmak izlerini düzenli şekilde temizleyin. Mücevherleri temizlemenin en iyi yolu birkaç damla sıradan bulaşık deterjanı ile bir kase ılık su içine koyarak eski bir diş fırçası veya başka bir yumuşak fırça kullanarak taşın altını hafifçe fırçalayın. Daha sonra durulayın ve yumuşak bir bezle kurutun.

 

Bir ultrasonik ev temizleyicisi yakut, safir, elmas, ametist, sitrin, granatlar ve süssüz altın ve platin takılar temizlemek için kullanılabilir ancak zümrüt, peridot, inci veya gümüş takılar temizlemek için kullanılmamalıdır. Şüpheniz olduğunda, kullanmayın.

 

Mücevherinizin güzelliğini korumak için, bir mücevher kutusunda diğer takılarınızla beraber karışık tutmayın. Unutmayın, taşlar metali veya birbirlerini çizebilirler. Her bir parçayı ayrı olarak saklayın veya her birini ince bir kağıda veya yumuşak bir bezle sarın. Seyahat ederken, mücevher parçalarının çantanızda birbirine sürtünmemesine dikkat edin.

 

Ellerinizi yıkamak için takılarınızı çıkarırken dikkatli olun. Mücevherlerinizi bir lavabonun kenarına bırakırken lavabo deliğine dikkat edin! Spor yapmadan veya ellerinizle çalışmadan önce mücevherlerinizi ve bileziklerinizi çıkarın. Bazı mücevher çeşitleri keskin bir darbeyle hasar görebilir. Yüzüklerinizi çıkarırken değerli taşından tutup çekmeyin; bu mücevhere zarar vermez ancak zamanı gelince onu yerinde tutan metali gererek ayarını daha az güvenli hale getirebilir.

 

Mücevherleri klor ve diğer ev kimyasallarından uzak tutun. Saç spreyi, parfüm ve kozmetik ürünlerini her kullanışınızdan sonra mücevherlerinizi temizlemenize gerek yoktur. Bir yere kaldırırken her zaman bir bezle silerek kuru ve temiz olduğundan emin olun.

 

 


 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR