AAA Kalite ne demektir? 

Pırlantalardan farklı olarak, renkli değerli taşlar için kabul gören derecelendirme sistemi yoktur. Ancak Elijah Jewels, taşlar için çok yüksek standartlara sahiptir; mücevherlerimize koydugumuz bu taşlar, güzellikleri için elle seçilmiştir. AAA kalite taşlarimiz çok iyi kesimli, usta işi cilasiyla canlı parlaklığa sahiptir. Elijah Jewels, her ürününde birinci sınıf orta tonlu taşlar seçer, böylece çoklu taslar birbirlerini değisik stillerle tamamlarlar. 

Mücevherlerimizdeki  değerli taşların gözle görünür inklüzyonları yoktur. Bunun tek istisması zümrüttür. Doğası geregi, zümrütün inklüzyonsuz halini bulmak çok zordur. Birden fazla değerli taşlarla yapılan mücevherlerde, parçadaki tüm taşların iyi eşleştiğinden emin olmak için ekstra özen gösteririz. Akuamarin, tanzanit, rhodolit ve sarı safir  gibi bazı değerli taş çeşitlerinin daha küçük boyları daha az yoğun renklere sahiptir.

Elijah Jewels, mücevherlerinin güzelliğini en üst düzeye çıkarmak için bu sektörde kabul görmüş yollarla zenginleştirilmiş doğal taşlar sunmaktadır. Ametist, akuamarin, mavi safir, sitrin, yakut, tanzanit ve sarı safir ısı ile zenginleştirilmiştir. Siyah elmas ve mavi topaz ışınlama ile geliştirilmistir. Zümrütün yarıkları görünürlüğünü azaltmak için bu kısımları yağ veya reçine ile doludur.